wtorek, 12 kwietnia 2016

Pasowanie na czytelnika  biblioteki szkolnej

W środę 2 marca br. najmłodsi uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Uroczystość przygotowywana była przez uczniów należących Szkolnego Teatrzyku Koziołki. Było to krótkie przedstawienie wprowadzające małych czytelników w świat książek.  Po przedstawieniu nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pierwszą książeczkę, a klasa okolicznościowy dyplom .

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.