Biblioteka szkolna – Pasowanie na Czytelnika

niedziela, 14 lutego 2021

Uczniowie klas pierwszych w dniach od 3.02. do 5.02.br. odwiedzili bibliotekę szkolną. Dowiedzieli się co to jest za miejsce, czemu służy i jak należy zachować się w bibliotece. Poznali również zasady pracy biblioteki szkolnej w okresie pandemii koronawirusa. Podczas wizyty, oprócz praktycznej wiedzy, uczniowie zostali Pasowani na Czytelnika biblioteki szkolnej i otrzymali: zakładki do książki oraz Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Mała książka – wielki człowiek, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Mogli również wypożyczyć sobie wybraną przez siebie książkę.

Skład wyprawki Czytelniczej:

  • Pierwsze abecadłoantologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M.Musierowicz, A.Onichimowskiej, R.Kosika, A.Fredry, J.Twardowskiego,   Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • Książką połączeni, czyli uczymy się razem – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym , w jaki sposób wspierać dziecko w nauce
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

 

Pierwszoklasistom życzymy,

aby pasja czytania i miłość do książek

towarzyszyły im na co dzień.