Dzień Głośnego Czytania – Biblioteka

piątek, 26 października 2018

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten był świetną okazją, by uświadomić uczniom, tym starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać. W naszej szkole ten dzień odbył się 28 września – w piątek. Uczniowie w bibliotece szkolnej wysłuchali fragmentów z książki autorstwa Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”, następnie w klasie nauczyciele prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem w/w książki.

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III, ponieważ czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego czytania, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego – 21 dni (min. 10 minut) czytania w domu, potwierdzone podpisem rodzica, otrzymywało od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Konkurs polegała narysowaniu lub narysowaniu własnej historii o dalszych  przygodach Gangu Słodziaków.

Prace zostały przekazane organizatorowi konkursu. Czekamy na wyniki.