Dzień Patrona 2017

wtorek, 21 marca 2017

DSC_0568DSC_0583

W minionych tygodniach, w ramach przygotowania do Dnia Patrona zrealizowaliśmy szkolny projekt „Łokietkowe czasy”. Zadania projektu skłoniły uczniów do różnorodnych działań – indywidualnych i grupowych – poszerzających wiedzę o Władysławie Łokietku i średniowieczu. Konkurs na gazetkę ścienną wygrała klasa II a i klasa V a, konkurs na projekt stroju sredniowiecznego wygrała klasa IV c, konkurs na krajobraz średniowieczny wygrała klasa III d. Uczniowie brali udział w konkursie historycznym wiedzy o Władysławie Łokietku, w konkursie „Omnibus” oraz w konkursie ortograficznym o tematyce rycerskiej. Tego dnia zaprezentowane zostało specjalne wydanie szkolnej gazetki „Teczka Władeczka”, uczniowie jej treść  analizowali z wychowawcami i polonistami. Szkołę zdobiły gazetki tematyczne w holu szkoły, prezentacja wizualna „średniowiecze po angielsku”. Podsumowanie naszych działań odbyło się w Dniu Patrona podczas uroczystego apelu. Apel uświetniła muzyka średniowieczna w wykonaniu szkolnego zespołu flażoletów.

Zapraszamy do Galerii na fotorelację