Ergometr 2017

poniedziałek, 04 grudnia 2017

W miniony  piątek (tj.  24  listopada br. odbyła  się kolejna  tym razem  jubileuszowa 10-ta edycja zawodów  Ergometr   dla  wszystkich   zorganizowana dla szkół podstawowych  m. Poznania i  miejscowości  ościennych. W zawodach wystartowało  15 szkół- 250 osób  ( SP.  71 , 27 , 26 , 42, 48, 65, 55, 14, 21, 57, 35, oraz  szkoły z Zalasewa, Kobylnicy , Suchego Lasu  i szkoła  ze Śródki  dzieci niesłyszących. Uczniowie wystartowali w czterech kategoriach  dziewczęta z klasy VI  I VII  na dystansie  150m  oraz chłopcy  z tych  klas na  dystansie 200m  Na wstępie odbyły się eliminacje i ośmiu najlepszych kwalifikowało się do ścisłego  finału   Biegi  finałowe były bardzo wyrównane i zacięte o zwycięstwie  decydowały minimalne różnice. Wszyscy finaliści tak w kategorii kl. VI i VII dz i chł. otrzymali  nagrody rzeczowe-plecaki , koszulki, statuetki   szklane oraz dyplomy. Tegoroczne zawody  tradycyjnie rozpoczęli  najmłodsi  tj. uczniowie z klas  1-4, ścigali się na dystansie 100m, rozegrano   osiem  finałów każdy  otrzymał -plecak,  dyplom, a  pierwszych  trzech dodatkowo  statuetki   szklane.  Na zakończenie zawodów  na dystansie 100m wystartowali  nauczyciele i opiekunowie. Zawody nasze odwiedził  czterokrotny Mistrz Świata  i Mistrz Olimpijski Michał Jeliński, oraz dwukrotna brązowa medalistka I.O  Izabela  Dylewska.  Z naszej szkoły najlepiej wypadli : Wojciech Żak,  Adam Dudziński, Kamil Wojtkowiak oraz Natalia Puk, drużynowo zajęliśmy  3 miejsce. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim za pomoc  i sprawne  przeprowadzenie zawodów. Do zobaczenia za rok- pozdrawiam!

organizator     Grzegorz  Nowak