Ergometr dla wszystkich

sobota, 12 grudnia 2015

!

27 listopada br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 na os. Władysława Łokietka  rozegrano po raz kolejny zawody na ergometrze wioślarskim. W zawodach wystartowało 13 Szkół Podstawowych z  Poznania oraz jedna szkoła z Zalasowa. Łącznie w dwóch kategoriach  – wiekowych (chłopców i dziewcząt z klasy piątej i chłopców i dziewcząt z klasy szóstej) wystartowało 220 osób.

Dziewczęta z kl. V i VI ścigały się na dystansie 150 m, natomiast chłopcy na dystansie 200m. w tym roku organizator UKS „Wioślarz” zmienił formułę rozgrywania zawodów, a mianowicie, każda kategoria wiekowa startowała w biegu eliminacyjnym i pierwszych ośmiu zawodników i zawodniczek, którzy uzyskali najlepszy czas w przedbiegach kwalifikowało się do ścisłego finału. tym sposobem najlepsi startowali dwukrotnie, a biegi finałowe były bardzo wyrównane  i zacięte. O zwycięstwie decydowały ułamki sekund. Młodzież z takiego rozwiązania była bardzo zadowolona, a atmosfera zawodów poszybowała mocno w górę.

Podobnie jak w latach ubiegłych taki i w tym roku wystartowała młodzież z Ośrodka Szkolno-wychowawczego dla Niesłyszących ze Środki oraz najmłodsi uczniowie z klas I – IV. Radości i gorącego dopingu ze strony najmłodszych dla startujących można było tylko pozazdrościć.