KLASY SPORTOWE

Turniej „Pierwszy krok do basketu” w Tarnowie Podgórnym

W sobotę 15 grudnia 2018 r. zespół PYRA SP35, składający się z chłopców z roczników 2008 i młodszych, wziął udział w organizowanym przez Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne –  Turnieju „Pierwszy krok do basketu”.

Podczas turnieju podopieczni trenerki Pauliny Robak mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z 3 innych drużyn: Pniewiak Pniewy, MKS SP6 Września i G.EN. Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne.

Wyniki spotkań:
PYRA SP35 – Pniewiak Pniewy 31:12
MKS SP6 Września – PYRA SP35 18:40
PYRA SP35 – Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 38:11

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. PYRA SP35
2.  Pniewiak Pniewy
3. Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne
4. MKS SP6 Września

Turniej Mikołajkowy Chłopców

W niedzielę (09.12) zespół MKK PYRA SP35 Poznań składający się z chłopców rocznika 2008-2010 brał udział w Turnieju Mikołajkowym organizowanym przez Akademię Koszykówki. Podczas turnieju podopieczni trenerki Pauliny Robak zmierzyli się z czterema drużynami : Akademia Koszykówki Poznań, Basket Team Suchy Las, SKS Da Vinci. Poniżej prezentujemy wyniki spotkań:

Akademia Koszykówki Poznań – MKK PYRA SP35 Poznań  17:19
MKK PYRA SP35 Poznań – Basket Team Suchy Las             33:19
SKS Da Vinci – MKK PYRA SP35 Poznań                              53:17

Klasyfikacja drużyn:
I SKS Da Vinci
II Pyra Poznań
III Basket Team Suchy Las
IV Akademia Koszykówki Poznań

Do pierwszej piątki turnieju z drużyny MKK PYRA SP35 POZNAŃ został wyróżniony Miłosz Adamski. Serdecznie gratulujemy Miłoszowi wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

Zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas turnieju. Wykazali się skuteczną grą zespołową w ataku oraz obroną zespołową z której mieliśmy dużo przechwytów. Elementami nad którymi musimy pracować są zdecydowanie zbiórki piłki z tablicy oraz elementy obrony indywidualnej. Nasz zespół mimo sporej różnicy wieku i wzrostu podejmował walkę ze starszymi kolegami i koleżankami, tym samym wykazał się dużą determinacją i wolą walki.  Turniej kończymy ostatecznie na II miejscu, jednak najważniejsze podczas turnieju była dobra zabawa i rozwój własnych umiejętności.

Mikołajkowy Turniej Dziewcząt Klas IV

W czwartek 6 grudnia w szkole podstawowej nr 11 w Poznaniu odbył się Mikołajkowy Turniej klas 4. Rywalizowały między sobą 4 klasy sportowe ze szkół SP34 , SP35, SP11, SP65. Podopieczne trenerki Małgorzaty Łabędzkiej – Chojnackiej wygrały wszystkie swoje spotkania. Oprócz zaciętych meczów dla uczestniczek przewidziana była niespodzianka… na turniej zaproszone zostały zawodniczki pierwszego zespołu Enea AZS Poznań: Jazmine Davis, Magdalena Parysek-Bochniak, Marta Nowicka i Karolina Stefańczyk. Kiedy koszykarki pojawiły się w hali sportowej „Jedenastki” wprowadziły ogromny zamęt. Turniej trzeba było przerwać na jakiś czas i pozwolić na kilkadziesiąt minut selfie, autografów, zdjęć i „przytulasów”. Seniorki były bardzo przyjazne, a prym wiodła Amerykanka Jazmine, z którą wszystkie dziewczęta chciały mieć zdjęcie. Młode koszykarki otrzymały kalendarze na 2019r. ,mnóstwo gadżetów i słodkości od Mikołaja.

I Turniej o Puchar Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35
dniu 20.11.2018 odbył się w naszej Szkole I Turniej o Puchar Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 w Poznaniu dedykowany dla zawodniczek rocznika 2007 i młodszych.

Do naszej szkoły przyjechały dwa zespoły z Kłecka i z Krzesin . Naszą drużynę SP35 Enea AZS Poznań reprezentowały uczennice klasy sportowej VE. Atmosfera na turnieju była godna pochwały. Zawodniczki rywalizowały zgodnie z zasadą „fair play” i wykazały bardzo dużo determinacji na boisku. Podopieczne trenerki Małgorzaty Łabędzkiej – Chojnackiej pokazały piękną grę, ambicje i wzajemną współprace. Turniej był dla nas sprawdzianem umiejętności oraz niewątpliwie dobrą zabawą.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
I miejsce Delfin Klecko
II miejsce SP 35 Enea AZS Poznań
III miejsce UKS Krzesiny

Z naszej szkoły wyróżnienie indywidualne otrzymała Nadia Ragaman. Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że zmobilizuje to Nadię do jeszcze większej pracy nad własnymi umiejętnościami.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju oraz dofinansowanie turnieju kierujemy Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 35 w Poznaniu, Radzie Rodziców SP35 oraz Rodzicom zawodniczek z klasy VE.