Konkurs Ortograficzny 2016

niedziela, 05 czerwca 2016

 II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS  ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II i III

IMG_2383 IMG_2390

            W roku szkolnym 2015/16 w nasza szkoła organizowała II Międzyszkolny Konkurs  „Mały Mistrz Ortografii” dla klas II i III. Uczestniczyli w nim uczniowie z trzech szkół  SP 48, SP 60 i SP 35, którzy zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego po etapie szkolnym konkursu. Uczestnicy konkursu przez godzinę zmagali się z ortografią. Uczniowie rozwiązywali test /uzupełniali  wolne miejsca w tekstach odpowiednimi wyrazami, wstawiali brakujące litery, znaki interpunkcyjne, rozwiązywali zagadki i rebusy, dopasowywali wyrazy do właściwej zasady ortograficznej itp./.

            Po wytężonej pracy uczniowie odpoczywali częstując się soczkami i ciasteczkami, a w tym czasie prace uczniów sprawdzała komisja wybrana spośród przybyłych nauczycieli. Wszystkie prace miały wysoki poziom w punktacji. Po podsumowaniu punktów wyłoniono laureatów konkursu, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia i dyplomy za uczestnictwo. Myślimy, że konkurs stał się kolejną tradycją naszej szkoły.