Konkurs Pięknego Czytania

poniedziałek, 01 grudnia 2014

Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.

W dniu 15 maja 2014 r. odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów z klas II – III i klas IV – VI. Do rywalizacji przystąpiło 23 uczniów. Dzieci czytały z odpowiednią intonacją fragment tekstu z wybranej książki. Uczestników oceniało jury w składzie: pani Elżbieta Grzegorek, pani Grażyna Stępka i p. Bogumiła Kwaśniewska.

Podczas czytania oceniane były: płynność, poprawność, wyrazistość i tempo. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało tyłuł:

Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas II – III:
Adrianowi Michalakowi z klasy IIa

Wyróżnienie otrzymała Angelika Andrzejewska z klasy IIc

Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas IV –VI:
Anita Radziun z klasy Va

Wyróżnienie otrzymał Daniel Suchy z klasy IVb

Konkurs miał na celu: popularyzację promocję czytelnictwa, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, zachęcanie do pozytywnej rywalizacji oraz uatrakcyjnienie procesu uczenia się.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, książkę oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.