Konkurs plastyczny 'Świat bez papierosa'

niedziela, 05 czerwca 2016

Szkolny Program Profilaktyki

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „Moje marzenie- świat bez papierosów”

Konkurs jest integralną częścią prowadzonych programów antynikotynowych

„Czyste powietrze wokół nas” i „Nie pal przy mnie, proszę”

FullSizeRender IMG_2486

W konkursie W roku szkolnym 2015/16 w konkursie „Moje marzenie- świat bez papierosów” wzięły udział dzieci wraz z rodzicami z oddziałów przedszkolnych 5/6-latków i uczniowie klas I SP wraz z rodzicami.

Uczestnicy konkursu wykonali prace w formie plakatów, w różnorodnej technice. Każda praca realizowała główne cele programów jakimi są zwiększenie wiedzy i świadomości uczestników programu w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego i zagrożeń płynących z czynnego i biernego palenia tytoniu oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich.

Laureaci i uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. Prace konkursowe można podziwiać na wystawie w holu szkoły.

Programy antynikotynowe „Nie pal przy mnie proszę” i „Czyste powietrze wokół nas” jak sama nazwa wskazuje ma na celu nauczenie dzieci uprzejmego zwracania się z prośbą do dorosłych o nie palenie w ich obecności.