„Małe zbrodnie małżeńskie” Erica-Emmanuela Schmitta.

piątek, 20 listopada 2015

Budzik Kulturalny oraz Teatr Castingowy mplusm zapraszają w środę 16 XII. 2015 r. na spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie” Erica-Emmanuela Schmitta.

„Małe zbrodnie małżeńskie” autorstwa poczytnego francuskiego dramaturga i pisarza to niezwykła opowieść o miłości. Historia męża i żony, którzy po 15 latach małżeństwa próbują się dowiedzieć, czy wystarczy im miłości, żeby popełnić zbrodnię oraz czy jest ona wystarczająco wielka, by dalej ze sobą żyć i walczyć o wspólną przyszłość.

Główni bohaterowie to Lisa i Gilles. On – dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się przypomnieć mu jego życie i opowiada kim był. Idealizuje go jednak i stwarza portret męża takiego, jakiego chciałaby mieć. Gilles natomiast nie mówi jej, że amnezja się cofnęła, bo chce się dowiedzieć o Lisie prawdy. Oboje więc grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach…

W spektaklu wystąpią: Luiza Greczko i Tadeusz Lisiecki. – Jesteśmy teatrem amatorów, miłośników teatru. Dla wielu z nas teatr to nie zawód. To pasja realizowana po zajęciach, szkole, pracy – tłumaczy Anna Szymczak. – Na scenie pojawią się dorośli z całym bagażem swoich życiowych doświadczeń, którzy przełamując swoje lęki, kompleksy, bez zawodowej aktorskiej techniki – pokażą nam prawdziwe uczucia. To dla nich wielkie wyzwanie i mnóstwo poświęconego czasu. To żywy teatr i naprawdę żywe słowo. Dlatego jestem pewna – każdy kto przyjdzie na spektakl, uwierzy w to co zobaczy i usłyszy – przekonuje reżyserka.

„Małe zbrodnie małżeńskie” Erica-Emmanuela Schmitta
reżyseria: Anna Szymczak Studio
Teatr Castingowy mplusm
16.XII.2015 r. g. 19:00

Szkoła Podstawowa nr 48, ul. Sarmacka 105

bilety: 10 zł/seniorzy symboliczna „złotówka”
(rezerwacja: tel. 501764 564 i 514763916).