Obchody 224 rocznicy Konstytucji 3-go Maja w Poznaniu

niedziela, 10 maja 2015

Obchody rocznicy Święta Konstytucji rozpoczęły się mszą św. w kościele Fara. Przybyli na nią członkowie władz miejskich, zaproszeni goście oraz poczty sztandarowe ze szkół poznańskich. Z kościoła trasą: Garbary, Plac Bernardyński, Wrocławska, Gołębia i Wodna odbyła się uroczysta parada trzeciomajowa.

Uczniowie godnie reprezentowali swoje szkoły idąc z podniesionymi sztandarami. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Inez Lis, Daria Świróg i Jan Kałużny.

Całość uroczystości zakończyła się na Placu Kolegiackim, gdzie tak licznie zgromadzonym dziękował  Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Patriotyczna przygoda

Nasza Pani od historii w niedzielę 3 maja zabrała grupę uczniów z naszej szkoły na niezwykłą lekcję. Był to dzień, w którym w Polsce świętowaliśmy 224 rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

W galowym stroju w poczcie sztandarowym reprezentowaliśmy naszą szkołę podczas mszy świętej w Poznańskiej Farze. Staliśmy wśród kilkudziesięciu sztandarów wojskowych, harcerskich i szkolnych. Podczas uroczystego wyjścia z kościoła grała wojskowa orkiestra dęta. Nastój był niezwykle podniosły. Następnie szliśmy ulicami wokół Starego Rynku w 3-Majowym pochodzie. Towarzyszyli nam ułani na koniach. Na koniec zatrzymaliśmy się na Placu Urzędu Miasta Poznania, gdzie wysłuchaliśmy przemówienia prezydenta miasta.

Tego dnia czułem się jak prawdziwy patriota. Tym bardziej, że przez kilka godzin niosłem ciężki sztandar naszej szkoły. Jestem dumny, że mogłem uczestniczyć w tak wielkiej uroczystości.

Jan Kałużny kl. VI

Zapraszamy do Galerii