Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

sobota, 03 listopada 2018

Przedszkolaki z naszego przedszkola w  miesiącu październiku odwiedzały szkolną bibliotekę. Z wielką radością zapoznały się one z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowana większość przedszkolaków była po raz pierwszy w bibliotece. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i obejrzeć czytelnię. Dowiedziały się jak zbudowana jest książka, jakie rodzaje książek mamy w bibliotece, jakie prośby mają książki do czytelników oraz jak stać się jej czytelnikiem. Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały opowiadań pt. „O Anitce, której uciekły zabawki” i „O Jurku, który zgubił się w sklepie”. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu.