Relacja z konkursu „Od Mieszka I do…”

środa, 27 kwietnia 2016

Na zaproszenie Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im.Mieszka I oraz Prywatnej Szkoły Mieszko w Poznaniu wzięliśmy udział w konkursie „Od Mieszka I do…” pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

15 kwietnia w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie podczas Festynu Historycznego ogłoszono wyniki z nadesłanych prac plastycznych. Szkołę naszą reprezentowały uczennice klasy VIa – Marta Dolata, Monika Dych, Alicja Wojtkowiak oraz Magdalena Zieniuk. Uczestnikom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a laureatom nagrody i wyróżnienia. Pokonkursowa wystawa nagrodzonych prac cieszyła oko zwiedzających. Podczas imprezy bawiliśmy się świetnie, zwiedzałyśmy różne wystawy stałe i ekspozycje plenerowe. Ala wyplatała z wikliny kosz, a Marta wianek. Natomiast Monika i Magda pisały gęsim piórem. Odbyła się też żywa lekcja historii z inscenizacjami: Mieszko poganin, Mieszko chrześcijanin. Dopisała pogoda i humory, przecież nie zawsze można wygrywać.