Rozśpiewane spotkanie z pisarzem Tomaszem Szwedem

wtorek, 12 kwietnia 2016

Rozśpiewane spotkanie z Tomaszem Szwedem

Tak żywiołowego i rozśpiewanego spotkania autorskiego jeszcze nie było w naszej szkole. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej, zabawy w rozpoznawanie liści, łapanie spadających piórek to tylko niektóre z atrakcji, jakich doświadczyli nasi uczniowie tego niezwykłego spotkania. A wszystko to za sprawą Tomasza Szweda, autora serii książek o Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce, który przybył do nas 15 marca br. Rozpoczynając spotkanie  nasz gość zaskoczył dzieci niekonwencjonalnym powitaniem, które zapożyczył od swoich książkowych bohaterów, czyli słowami „Chwała zielonym lasom!”. Na takie pozdrowienie należy oczywiście odpowiedzieć „I czystej wodzie chwała!”, co skwapliwie wszyscy uczynili. Autor z niezwykłą ekspresją czytał fragmenty swoich książek oraz opowiadał, co ciekawego można zobaczyć w lesie. Ważnym elementem spotkania były muzyka i śpiew. Pan Tomasz śpiewał wesołe piosenki o zwierzętach, w czym ochoczo pomagali mu  uczniowie, wykonując razem z nim wpadający w ucho utwór pt. ,,Panie bobrze” oraz  ,,Ptasią piosenkę”. Były także różne wesołe zabawy  m.in. odgadywanie, z jakich drzew są prezentowane liście, zabawy ruchowe z piórami ptaków. W nagrodę nasz gość obdarował dzieci naklejkami z wesołymi buźkami.  Na zakończenie spotkania uczniowie mogli kupić książki pisarza oraz otrzymać jego autograf.

Zapraszamy do Galerii