Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

czwartek, 11 czerwca 2015

11 czerwca 2015r. w nasza szkoła, dzięki uprzejmości p. Krystyny Adamczak z księgarni „Z Bajki”, miała niecodziennego gościa, autora, tłumacza, anglistę, świetnego opowiadacza, pedagoga  – PAWŁA BERĘSEWICZA. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I–III wraz ze swoimi wychowawcami. Pisarz jest znany z dobrego kontaktu z dziećmi, umiejętnego zachęcenia uczestników do aktywnego wyrażania swoich opinii. I tym razem nie było inaczej. Pan Paweł podczas spotkania w ciekawy sposób opowiadał o swoich książkach, włączając w to uczestników spotkania. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o dzielnej Eli, którą poznaliśmy tuż przed wojenną zawieruchą. Była rozmowa o miłości, tej pierwszej najważniejszej. Następnie dzieci zadawały pisarzowi pytania o różne rzeczy. Spotkanie okazało się bardzo udane, pisarz na pewno zyskał nowych czytelników swoich książek, a dzieci możliwość bezpośredniego kontaktu ze znanym autorem. Niektórzy zakupili wybrane przez siebie tytuły i  oczywiście otrzymali autograf pisarza.