Szkolny Konkurs Pięknego Czytania – Biblioteka Szkolna

poniedziałek, 22 lutego 2021

17 lutego br. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy Mistrz Pięknego Czytania dla klas III. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział. Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz zainteresowanie dzieci  twórczością różnych autorów, stworzenie możliwości własnych umiejętności i zaprezentowanie ich wśród rówieśników. Głównym zadaniem konkursu było przeczytanie w sposób bezbłędny i atrakcyjny oraz głosowa interpretacja. Każdy uczestnik czytał dwa fragmenty utworów: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy  oraz fragment przygotowany przez komisję oceniającą.

Wyniki:

Mistrz Pięknego Czytania –  Paweł Marek z kl.IIId

I miejsce –  Filip Rygorowicz z kl. IIIa

II miejsce – Michalina Dudek z kl. IIId

II miejsce – Filip Ilkowski z kl. IIIc

Serdecznie gratulujemy udziału w konkursie i umiejętności pięknego czytania. Życzymy dalszych przygód czytelniczych i wielu sukcesów.