Turniej o Puchar Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 dla chłopców rocznika 2008 i młodszych

niedziela, 29 września 2019
 
W dniu 29.09.2019 odbył się w naszej szkole Turniej o Puchar Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 w Poznaniu dedykowany dla zawodników rocznika 2008 i młodszych.
Do naszej szkoły przyjechały trzy zespoły: KK Rycerze Rydzyna, G.EN. Tarnovia Basket Tarnowo Podg., RKKS Rawia Rawicz. Naszą drużynę MKK PYRA SP35 Poznań reprezentowali uczniowie klasy sportowej VF. Atmosfera na turnieju była godna pochwały. Zawodnicy rywalizowali zgodnie z zasadą „fair play” i wykazali bardzo dużo determinacji na boisku. Podopieczni trenerki Pauliny Robak pokazali piękną grę, ambicje i wzajemną współprace. Turniej był dla nas sprawdzianem umiejętności oraz niewątpliwie dobrą zabawą.
 
Wyniki spotkań naszej drużyny:
MKK Pyra 35 Poznań – KK Rycerze Rydzyna  50:10
MKK Pyra SP35 Poznań – RKKS Rawia Rawicz
  29:25
MKK PYRA SP35 Poznań – G.EN. Tarnovia Basket Tarnowo Podg. 29:39
 
Pomimo tego, że wygraliśmy dwa mecze, a jeden przegraliśmy to w klasyfikacji końcowej liczyły się punkty poszczególnych spotkań, dlatego nasza drużyna w turnieju zdobyła III miejsce. 
 
Klasyfikacja końcowa:
I MIEJSCE – RKKS Rawia Rawicz
II MIEJSCE – G.EN. Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne
III MIEJSCE – MKK Pyra SP35 Poznań
IV MIEJSCE – KK Rycerze Rydzyna
 
Z naszej szkoły wyróżnienie indywidualne otrzymał Wit Friedrich. Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że zmobilizuje to Wita do jeszcze większej pracy nad własnymi umiejętnościami.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju oraz dofinansowanie turnieju kierujemy Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 35 w Poznaniu, Radzie Rodziców SP35 oraz Rodzicom zawodników z klasy VF.