Uczniowie naszej szkoły laureatami konkursu „Chrzest Polski 966 – 2016”

środa, 27 kwietnia 2016

20160408.016

Z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski Poznańskie Stowarzyszenie Patriotyczne we współpracy z naszymi Zespołem i 31 jednostką lotnictwa taktycznego w Krzesinach zorganizowało konkurs „Chrzest Polski 966 – 2016” dla wielkopolskich szkół, celem uczenia początków Państwa Polskiego.

Do konkursu przystąpili również nasi uczniowie. Konkurs przebiegł w dwóch etapach. Nadesłane prace oceniały komisje konkursowe, które wyłoniły 100 laureatów.

8 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie konkursu z wręczeniem dyplomów, nagród oraz upominków. Laureaci Krzysztof Kałużny oraz Jakub Kozłowski z kl.V znaleźli się w grupie wyróżnionych za prace plastyczne związane z chrztem Polski.

Dodatkową atrakcją dla młodzieży było zwiedzanie lotniska wojskowego w Krzesinach gdzie oprócz eksponatów muzealnych samolotów mogli zobaczyć samoloty F-16 nowszej generacji.

Przebieg uroczystości utrwaliły indywidualne oraz zbiorowe zdjęcia uczestników konkursu oraz zaproszonych gości z Kuratorium Oświaty, Rady Miasta, Dyrektora Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Pani Dyrektor Jolanty Zielińskiej-Wachowiak.

Uczniom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prac wystawionych na holu naszej szkoły