Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Bieg Piżamowy w ZSP1 – Gdy liczy się czas

W poniedziałek 23 października 2023r. Dzieci i Uczniowie z naszego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Poznaniu wzięli udział w III Charytatywnym Ogólnopolskim Dniu Piżamy. W tym dniu nasi Wychowankowie razem z Nauczycielami przebrali się w piżamy, by w ten sposób wyrazić swoje wsparcie duchowe dla dzieci chorych z oddziałów onkologicznych. Wszystko po to, by chore dzieci wiedziały, że jesteśmy z Nimi w ich walce i cierpieniu, że ich wspieramy i przesyłamy moc uścisków do dalszej walki z chorobą. Sam dzień miał swoją kulminację o godzinie 12.30, kiedy razem – szkoła i przedszkole, zgromadziliśmy się przed budynkiem zespołu. Wszyscy najpierw wzięli udział w rozgrzewce tanecznej, a następnie Uczniowie ze szkoły pobiegli dystans wokół szkoły ok.700m., a Dzieci z przedszkola pobiegły kolejno grupami na bieżni lekkoatletycznej ok.100m. Dodatkowo przez dwa tygodnie odbywała się zbiórka pieniężna na cel Fundacji „Gdy liczy się czas”, która wspiera chore Dzieci z oddziałów onkologicznych. Zebraliśmy w gotówce razem 2405zł., plus wpłaty dokonane przez Rodziców bezpośrednio na konto fundacji. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym dniu, przebrali się, wpłacili dowolną kwotę, czy pobiegli. Bardzo się cieszymy również z obecności z nami dziennikarzy telewizji WTK, którzy gościli na naszym wydarzeniu.

„Dobroć jest cichym czynieniem tego, o czym inni głośno mówią”.

Kolejną taką akcję planujemy na Mikołajki. ???? Do zobaczenia na trasie. ????

Poniżej przesyłamy link z nagrania telewizji WTK:

Renia i Piotr Zielińscy

Kilka chwil z naszego życia