Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

„Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa!” Zdrowe śniadanko w klasie 2a

W związku z aktualnie omawianą tematyką o zdrowym odżywianiu, a nasze klasowe hasło brzmi: „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa!”, dzieci z klasy 2A samodzielnie przygotowały zdrowe śniadanie, które jest ważne dla każdego człowieka. Uczniowie pokazali, że samo przygotowanie może okazać się świetną zabawą. Na wspólnym stole zagościły własnoręcznie przygotowane kanapki, bogate w witaminy i wartości odżywcze. W menu znalazły się same zdrowe i odżywcze składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wspólnie zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny, czyli umycie rąk przed wykonywaniem kanapek i odpowiednie przygotowanie wspólnego stołu . Rozpoczęło się krojenie, smarowanie, nakładanie, a zapach jaki roznosił się w naszej klasie był wspaniały i bardzo kuszący:) Dzieci wykazały się bogatą wyobraźnią, kolorowe i smakowite kanapki dały wszystkim dużo energii na dalszą część dnia!

To był genialny pomysł!!!

Kilka chwil z naszego życia