Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Dzień emocji w klasie 1a

W klasie 1a odbył się wyczekany przez dzieci Dzień Emocji:) W ramach warsztatów dostosowanych oczywiście do wieku dzieci i ich rozwoju emocjonalnego, rozmawialiśmy o emocjach, radzeniu sobie w różnych codziennych sytuacjach, także tych trudnych, uczuciach z tym związanych, o których warto głośno mówić. Dzieci w tym wieku często kierują się uczuciami, poprzez emocje zawsze chcą nam coś bardzo ważnego powiedzieć, przekazać. To my dorośli często uczymy się od naszych dzieci, które są szczere i wrażliwe same w sobie. Nadrzędnym celem naszych warsztatów było nabywanie umiejętności wyrażania tego, co czujemy, nazywania naszych emocji, szacunku do naszych uczuć, które w danej chwili mogą się różnić, ponieważ każdy z nas jest inny i ma prawo mówić o tym, co czuje w danej sytuacji. Celem naszych warsztatów było także budowanie pozytywnych relacji z rodzicami, rodzeństwem, rodziną, a także rówieśnikami w szkole, pełnych szacunku i wsparcia. Dzieci przyniosły swoje ulubione zabawki, które nawiązywały do naszego tematu lekcji (np. pluszaki, figurki Moji Pops, Super Zings, Super Things, laleczki Kookyloos, które zmieniają miny i inne wedle pomysłów, których nasze dzieci miały mnóstwo:) Dzień ten dostarczył nam mnóstwo pozytywnych emocji, ale także wzruszeń, które pojawiły się w sposób naturalny i spontaniczny.

Dziękuję moja wspaniała klaso 1A !!!

Wychowawczyni

Barbara Śmiłowska

Kilka chwil z naszego życia