Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Dzień Patrona – klasy 1-3

W piątek 3.03.2023 świętowaliśmy Dzień Patrona. Przez dwa tygodnie klasy dzielnie przygotowywały się do tych obchodów. Uczniowie brali udział w wielu konkursach – Turnieju Szachowym, Quizie wiedzy o Władysławie Łokietku, a także konkursie na makietę zamku dla Łokietka. Drzwi sal w naszej szkole zostały przyozdobione wizerunkiem Patrona. Dzięki wspólnej pracy uczniów wszystkich klas powstała też makieta historyczna ilustrująca bitwę Łokietka z Krzyżakami, legendarną grotę oraz Kraków. Na apel podsumowujący naszą pracę uczniowie przybyli w strojach nawiązujących do epoki. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił nasz wspaniały zespół ElbowsKing. Było pięknie!

film z uroczystości – https://drive.google.com/file/d/1K4QZjFfv08aTOrVYRz7tK7iqPXAbvlXv/view?usp=sharing

Kilka chwil z naszego życia