Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Dzień Patrona – klasy 4-8

W piątek 3.03.2023 świętowaliśmy Dzień Patrona. Przez dwa tygodnie klasy dzielnie przygotowywały się do tych obchodów. Uczniowie brali udział w wielu konkursach – Turnieju Szachowym, Konkursie Ortograficznym, Quizie wiedzy o Władysławie Łokietku, a także konkursie na koronę dla Łokietka. Drzwi sal w naszej szkole zostały przyozdobione wizerunkiem Patrona. Dzięki wspólnej pracy uczniów wszystkich klas powstała też makieta historyczna ilustrująca bitwę Łokietka z Krzyżakami, legendarną grotę oraz Kraków. Uczniowie klas 4-8 przygotowali prezentację o Łokietku, na podstawie której wszyscy szykowali się do Quizu – także uczniowie klas 2-3. Na apelu pojawiło się wiele postaci z epoki króla Łokietka, a jego oprawę muzyczną zapewnił nasz wspaniały zespół ElbowsKing. Ogłosiliśmy również którzy uczniowie zostali nominowani na kandydatów do Nagrody Łokietka – jest to nagroda, którą przyznajemy co roku uczniom wyróżniającym się pasją, talentem, dobrym sercem. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie obchodów – Dyrekcji, Radzie Rodziców, Nauczycielom, a przede wszystkim naszym wspaniałym Uczniom!

film z uroczystości – https://drive.google.com/file/d/17J2pgwDr_eV–2OwJL0Y9gGZK9FQVvAi/view?usp=sharing

Kilka chwil z naszego życia