Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Ferie zimowe szybko minęły, wycieczki się rozpoczęły !!!

Dzieci z klasy 2A napełnione radością z powrotu do szkoły, z dużym przytupem wkroczyły w drugi semestr. Oprócz intensywnej nauki, znalazły czas na udział w ciekawych wycieczkach, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Odwiedziliśmy znaną w Poznaniu Księgarnię „Z Bajki”, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach. Dzieci wsłuchiwały się w historię o zdobyciu ognia. Przekonały się, że nie trzeba być dużym, aby być mądrym, nie trzeba być dorosłym, aby być sprytnym, w dobrym znaczeniu tego słowa. Pani Krystyna, charyzmatyczna właścicielka księgarni, oczarowała nas słowami, opowieścią i książkami, a także swoją fantastyczną osobowością i entuzjazmem. Z pewnością możemy stwierdzić, że to magiczne miejsce, do którego wrócimy. Dziękujemy Pani Krystynie za możliwość udziału w tak ciekawym i inspirującym dla nas wszystkich spotkaniu!

Wzięliśmy także udział w warsztatach edukacyjnych, organizowanych na terenie MTP w Centrum Nauki Wyobraźnia, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzać interaktywną wystawę, zanurzyć się w fascynującym świecie światła i barw, poznać kalejdoskop i krzywy świat luster, a co się z tym wiąże, w sposób praktyczny zrozumieć prezentowane treści. To była nie tylko wystawa, także interaktywna przygoda, która pozwoliła nam zrozumieć zjawiska, które otaczają nas każdego dnia.

Zapraszamy do fotorelacji !!!

Kilka chwil z naszego życia