Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Halowy Turniej Piłki Nożnej klas 4-6

W dniach 15.02 – 17.03 w naszej szkole odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej klas 4 – 6. To była prawdziwa piłkarska uczta. Niezwykle zacięte pojedynki i spotkania. Do rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn. Rozegrano 23 mecze. Łącznie strzelono 93 bramki i 10 karnych. Z trzech grup do ćwierćfinału awansowało 8 ekip. Mecze o trzecie miejsce i finał pokazały jak wyrównany jest poziom. Zarówno w jednym, jak i drugim spotkaniu o wygranej musiały zadecydować karne. W meczu o 3 miejsce wpadały bramka za bramkę, by w regulaminowym czasie gra zakończyła się wynikiem 3-3. W finale oglądaliśmy efektowne akcje i strzały, a przy tym nie brakowało popisowych interwencji bramkarzy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o zwycięstwie decydowało zachowanie zimnej krwi przy strzałach karnych. Ostatecznie najlepszą okazała się klasa 5b. Drugie miejsce zajęła klasa 6b, a trzecie 6a. Zawodnicy walczyli również o zdobycie statuetki na najlepszego strzelca turnieju. Królem strzelców został Wojciech Wysz z klasy 5d, który strzelił łącznie 11 bramek. Gra wszystkich zawodników zasługuje na najwyższe uznanie, gdyż mimo zaciętych pojedynków towarzyszyła meczom zasada fair play, życzliwość i szacunek dla przeciwnika. Podobnie jak przy turnieju klas 7-8, także w tych rywalizacjach nie zabrakło gorącego dopingu kibiców. Własnoręcznie wykonane transparenty, trąbki, głośny doping w strefie kibica dodawały pokrzepienia zawodnikom w trakcie meczy.

Nasz Szkolny Mundial klas 4-6 zakończył się dekoracją najlepszych przez Panią Dyrektor. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w przebieg piłkarskich zmagań naszych Uczniów.

Organizatorzy

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Kilka chwil z naszego życia