Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Halowy Turniej Piłki Nożnej klas 7-8

W dniach 11.01 – 26.01 w naszej szkole odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej klas 7 – 8. To były emocjonujące dwa tygodnie zmagań piłkarskich naszych Uczniów. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn – klasy – 7a, 7b, 8a, 8b, 8e i 8f. Najpierw drużyny były podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy dwa teamy awansowały do półfinału. Drużyny z trzecich miejsc walczył jeszcze o 5 miejsce w klasyfikacji końcowej. Ostatecznie najlepszą okazała się klasa 8e. Drugie miejsce zajęła klasa 8b, a trzecie 8f. Zawodnicy walczyli również o zdobycie statuetki na najlepszego strzelca turnieju. Królem strzelców został Jakub Pawlicki z klasy 8e, który strzelił łącznie 8 bramek. Gra wszystkich zawodników zasługiwała na najwyższe uznanie, gdyż mimo zaciętych pojedynków towarzyszyła meczom zasada fair play, życzliwość i szacunek dla przeciwnika. Ku zaskoczeniu organizatorów i pewnie samych zawodników okazał się niesamowity i energiczny doping kibiców, zarówno ze starszych jak i młodszych klas.  Każdego dnia, na każdym meczu dopingowali zawodników do gry. To była prawdziwa piłkarska uczta. Nasz Szkolny Mundial klas 7-8 zakończył się dekoracją najlepszych w piątek 27.02.2023r. przez Panią Dyrektor.

To jednak nie koniec! Po feriach swoje piłkarskie umiejętności zaprezentują młodsi Uczniowie z klas 4-6. Tu rozgrywki będą dłuższe, z racji, że do rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn. Życzymy młodszym Uczniom powodzenia i wspaniałych spotkań na halowym boisku.

Organizatorzy

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Kilka chwil z naszego życia