Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, przygotowanej przez Instytut Książki, każdy pierwszoklasista otrzymał specjalną Wyprawkę Czytelniczą. Wręczenie pakietów zostało połączone z uroczystością Pasowania na Czytelnika biblioteki szkolnej. Każdy uczeń otrzymał  książkę dla siebie, pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek oraz „Kochasz? Czytaj razem z nami!”, czyli broszurę, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Wyprawka ma zachęcić do częstego sięgania do książki i regularnego samodzielnego czytania jak i z udziałem najbliższych.

Kilka chwil z naszego życia