Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Kim jest Twoja Mama? Klasa 1d poznaje ciekawe zawody

W maju mieliśmy przyjemność gościć mamę naszego kolegi z klasy – p.Agnieszkę Lesińską. Pani Agnieszka jest nauczycielką i jednocześnie ekspertką w dziedzinie edukacji dla bezpieczeństwa. W bardzo przystępny sposób przybliżyła nam ona zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Był to bardzo ciekawy, ale przede wszystkim jakże ważny temat, o którym powinno się mówić już od najmłodszych lat. Podczas zajęć poznaliśmy zasady, którymi należy się kierować, kiedy zauważymy, że ktoś potrzebuje naszej pomocy. Nauczyliśmy się, jak ocenić stan poszkodowanej osoby, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz w jaki sposób ułożyć osobę nieprzytomną w bezpiecznej pozycji. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas i wiele praktycznych wskazówek, które mogą przydać się każdemu z nas.

Klasa 1d z wychowawczynią

Kilka chwil z naszego życia