Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

KLASA 2A NA WYDZIALE FIZYKI UAM

20 grudnia uczniowie klasy 2A wybrali się na warsztaty świąteczne organizowane przez Wydział Fizyki UAM w Audytorium Maximum. Była to fizyczna opowieść o Mikołaju i Rudolfie, bardzo ciekawe zimowe pokazy o rozterkach roztropnego fizyka Mikołaja i jego najlepszego przyjaciela Rudolfa. W okresie przedświątecznym zmagali się oni z licznymi problemami, które rozwiązali wykorzystując wiedzę z zakresu fizyki. Praktyczne rozwiązania trudnych problemów zapracowanej pary zostały zaprezentowane właśnie w formie ciekawych eksperymentów. Mikołaj i Rudolf starali się na czas dostarczyć prezenty dzieciom, ponieważ ich uśmiech jest dla nich najważniejszy. Tak też się stało!!! Nasyceni bogatą wiedzą, w dobrych humorach i wesołym nastroju wróciliśmy do szkoły.

Kilka chwil z naszego życia