Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Międzyszkolne Zawody na Ergometrze Wioślarskim im. Grzegorza Nowaka

W dniach 22-23.11.2023r. w naszej szkole odbyły się Międzyszkolne Zawody na Ergometrze Wioślarskim im. Grzegorza Nowaka. W zmaganiach wzięło udział prawie 400 zawodników z 8 szkół: SP48 w Poznaniu, SP65 w Poznaniu, SP70 w Poznaniu, ZSP7 w Poznaniu, SP Da Vinci w Poznaniu, SP1 w Suchym Lesie, SP2 w Zalasewie i gospodarze SP35 w Poznaniu.

Gościem specjalnym, był nasz nauczyciel, olimpijczyk, brązowy medalista z Moskwy 1980 w wioślarstwie, pan Grzegorz Nowak. Swoją obecnością zaszczycili nas również partnerzy naszej szkoły, którzy także objęli patronatem te zawody i wsparli je finansowo – pan Andrzej Słabęcki z PSM w Poznaniu oraz przedstawiciele Towarzystwa Wioślarzy „Posnania”, którzy od lat współpracują z naszą szkołą i wypożyczyli nam na poczet zawodów ergometry. Dodatkowo pojawili się również dziennikarze sportowi z telewizji TVP3 Poznań, którzy sporządzili reportaż. Poniżej link:

poznan.tvp.pl/74336343/24112023?fbclid=IwAR3vWKQxvCQo6T_JmXTwMynYr_l6E9cFVlOaZU4Av0RDX6qB9ejxUyLelYs

Rozdano 144 medale w 29 kategoriach, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych – dwójkach wioślarskich, czwórkach wioślarskich oraz w sztafecie. Młodsi zawodnicy startowali na dystansie 100m, natomiast starsi na dystansie 200m. Po eliminacjach były biegi finałowe o medale. Zmagania na ośmiu ergometrach były niezwykle zacięte i emocjonujące. Były łzy szczęścia, wzruszenia, ale przede wszystkim wspaniała sportowa i radosna zabawa, na tym nietypowym sprzęcie sportowym. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej roczników 2013 – 2016, 1. miejsce zajęli gospodarze – SP35 w Poznaniu, 2. miejsce zajęła SP65 w Poznaniu, a 3. miejsce ex aequo zajęły szkoły SP2 w Zalasewie i SP Da Vinci w Poznaniu. W piątkowej rywalizacji roczników 2008 – 2012, 1. miejsce również zajęli Uczniowie i Nauczyciele SP35 w Poznaniu, 2. miejsce zajęła SP1 w Suchym Lesie, a 3. miejsce SP48 w Poznaniu.

Dziękujemy wszystkim Zawodnikom, ich Nauczycielom za obecność i wspólną dobrą zabawę i zacieśnianie wzajemnej współpracy. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji naszej szkoły, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 35 oraz PSM w Poznaniu za wsparcie finansowe nagród, medali i pucharów. Dziękujemy TW „Posnania” za wypożyczenie sprzętu na zawody. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej. Do zobaczenia!

Piotr Zieliński

Kilka chwil z naszego życia