Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Mikołajkowa akcja charytatywna – hospicjum Cordis

W dniach 28.11 – 09.12 nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 zorganizował akcję pomocy charytatywnej dla Hospicjum Cordis w Katowicach.Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie i Dzieci w tym czasie wspierali finansowo hospicjum. Każdego dnia na holu szkoły mogli wpłacać symboliczne fundusze Mikołajowi wędrującemu z puszką. Dorośli wspierali Hospicjum wpłacając również kwoty za pomocą strony internetowej. Poza zbiórką odbywały się pogadanki z Uczniami na temat hospicjum; czym jest, jaką pełni rolę dla każdego człowieka.

6 grudnia był kulminacją całej akcji – do południa klasa 6c wystawiła sztukę teatralną pt. „Mikołajowa pomyłka” i zwróciła uwagę, że to nie prezenty są w święta najważniejsze. Na przerwach razem z Mikołajką były tańce na holu szkoły, a w trakcie dużej przerwy Dzieci z przedszkola i Uczniowie ze szkoły wzięli udział w biegu mikołajkowym dookoła szkoły, który poprzedziła radosna, taneczna rozgrzewka. Wspaniała zabawa rozgrzała wszystkich, choć aura na dworze była chłodna. Wszyscy uczestnicy pragnęli wyrazić swoje ogromne wsparcie dla Hospicjum Cordis w Katowicach, dla chorych, cierpiących i wszystkich pracujących z chorymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w całą akcję – Dyrekcji szkoły, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom. Dziękujemy panu Krzysztofowi Rybus z „Imperium Muzyki” za profesjonalne nagłośnienie muzyczne podczas biegu oraz panu Piotrowi Kałużnemu za nagranie biegu z drona.

Dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali pieniądzena Hospicjum Cordis. Razem zebraliśmy 3000zł. Wielu ofiarowało także podarunki rzeczowe – wózek, leki. Wszystko zostanie dostarczone do Hospicjum.

Kilka chwil z naszego życia