Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Nasza drużyna w Finałach Mistrzostw Wielkopolski Igrzysk Dzieci Szkolnych

W dniu 03.04.2023 odbył się Półfinał Rozgrywek Wojewódzkich Igrzysk Dzieci Szkolnych w koszykówce chłopców. Turniej odbył się w SP w Owińskach. Uczniowie naszej szkoły są aktualnymi Mistrzami Poznania, stąd też reprezentowali szkołę w rozgrywkach wojewódzkich. W turnieju zmierzyli się z trzema zespołami. Przegrali z SP z Ostrowa Wlkp. 32:50, a następnie wygrali z SP z Słupcy 57:38, a o awansie do finału zadecydował ostatni mecz z gospodarzem zawodów SP z Owińsk. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu odnieśliśmy 1 punktowe zwycięstwo (44:43) nad rywalami i tym samym awansowaliśmy do Finałów Mistrzostw Wielkopolski Igrzysk Dzieci Szkolnych. Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentowali następujący uczniowie: Alan Chojnacki, Stanisław Kostrzewa, Maciej Cyferkowski, Piotr Janczukowicz, Ryszard Kujawski, Aleksander Lempka, Adam Marachowski, Adam Nowacki, Aleksander Przyniczka, Kuba Przynoga, Antoni Rzepka, Aleksander Szyło, Mateusz Urbaniak, Wojciech Wysz. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców SP35 za dofinansowanie wyjazdu uczniów na te zawody, a dla zawodników – ogromne gratulacje! ????

Kilka chwil z naszego życia