Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

O zwierzętach wokół nas – klasa 1A

Przyjemnie jest mieć własne zwierzę – wiernego towarzysza, który swoim zachowaniem poprawia nam humor. Wielu z nas ma w domu psa, kota, papużkę czy chomika.Gdy posiadamy zwierzę domowe, musimy pamiętać, że jest ono od nas całkowicie zależne.

Przez ostatni czas zajmowaliśmy się tematyką zwierząt, które kochamy i lubimy. Posiadanie zwierzęcia domowego to ogromna przyjemność, ale też duża odpowiedzialność. Dzieci z klasy 1A wiedzą i mają świadomość, że zwierzę nie jest zabawką, lecz towarzyszem na całe życie. Rozmawialiśmy o odpowiedzialności za zdrowie i życie zwierzęcia, a także o opiece i towarzystwie, które nasi pupile tak bardzo potrzebują. Jako podsumowanie pracy, dzieci wspólnie z wychowawczynią przygotowały piękną wystawę zwierząt, którą może podziwiać społeczność szkolna. W związku z omawianą tematyką, w poniedziałek – 21 listopada uczniowie klasy 1A wraz z wychowawczynią udali się również do gabinetu weterynaryjnego Doktora How, na ulicę Naramowicką. Dzieci zostały zaproszone przez Pana doktora Pawła Spychałę, który jest jego właścicielem. Pierwszoklasiści z ogromnym zaciekawieniem zwiedzili gabinet, salę operacyjną, obejrzeli narzędzia lekarskie potrzebne w pracy weterynarza, aparat do wykonywania USG, aparat rentgenowski, a nawet mogli obejrzeć zabieg usuwania kamienia nazębnego u psa. Pan Paweł w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej codziennej pracy i cierpliwie odpowiadał  na wszystkie pytania. Wielką atrakcją spotkania była Nela – pies wychowawczyni klasy (Labrador retriever). Nela  z wielką uwagą obserwowała pierwszoklasistów, każdy z nich chciał ją pogłaskać. Dzieci miały możliwość zobaczyć, w jaki sposób bada się psa i aplikuje leki. Wszyscy stwierdzili, że to bardzo ciekawa, wdzięczna i dająca wiele satysfakcji praca. To była niesamowicie ciekawa lekcja – Panie Pawle, serdecznie dziękujemy!!!

 Klasa 1A wraz z wychowawczynią i rodzicami:) 

Kilka chwil z naszego życia