Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

To już tradycja, że w październiku, w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych, uczniowie klas pierwszych po raz pierwszy, oficjalnie, odwiedzili naszą bibliotekę. W czasie spotkania dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. Dowiedziały się jak rozmieszczone są książki na regałach. Przypomnieliśmy też zasady zachowania się, obowiązujące w takich miejscach. Dzieci dowiedziały się, że mają już założoną kartę czytelnika, dlatego od razu po spotkaniu chętni uczniowie wypożyczyli wybrane przez siebie książki. Spotkanie było też okazją do wspólnej zabawy i posłuchania opowieści, czytanej przez nauczyciela. Pierwszoklasiści poznali utwory Agnieszki Pawłowskiej, pt. „Nietoperzyca Kaja i piękno uważności” lub „Wilczek Leon – odwaga i uważność”. Każdy słuchacz mógł przenieść się do świata bohatera i razem z nim trenować nowe umiejętności. Nietoperzyca Kaja pokazała nam, że każdy jest wyjątkowy, a mają nam o tym przypominać niezwykłe „kamienie mocy”, a wilczek Leon podpowiedział jak można poradzić sobie ze strachem.

Kilka chwil z naszego życia