Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Pielgrzymka do Częstochowy

Z inicjatywy Dyrektora Piotra Zielińskiego 13 maja 2022 r. odbyła się pielgrzymka Ósmoklasistów do Częstochowy na Jasną Górę. Jej celem było zawierzenie najbliższych Egzaminów Ósmoklasisty Matce Boskiej oraz modlitwa o pomyślne wyniki i realizację planów po skończeniu szkoły podstawowej. 

Na miejscu Ósmoklasiści wraz z opiekunami uczestniczyli w Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej oraz odbyli nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozważaliśmy, jak trudne są relacje międzyludzkie i jak istotnym jest, aby mądrze zarządzać swoimi emocjami, szczególnie w obliczu zmian. Zwiedziliśmy także Bazylikę Jasnogórską, Salę Rycerską, Skarbiec oraz cudowne źródełko św. Barbary. Spacerowaliśmy po Wałach Jasnogórskich, a chętni mogli spędzić dodatkowy czas zadumy przed obrazem Jasnogórskiej Pani, powierzając swoje troski.

Wspaniałej atmosfery nie zepsuło nawet niemal godzinne opóźnienie pociągu powrotnego. Wróciliśmy do Poznania już nocą, ale pełni Ducha Świętego i wdzięczności za dobrze spędzony czas oraz nadziei, że Matka Boska Częstochowska obdarzy wszystkich potrzebnymi łaskami.

Ósmoklasistom towarzyszyli: pani Anita Bugaj, pan Tomasz Lackowski, dyr. Piotr Zieliński

Kilka chwil z naszego życia