Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Pociąg do Wolności – obchody Święta Niepodległości

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Niepodległości Polski. Uczniowie przygotowali program pod tytułem „Pociąg do Wolności”. Podczas prezentacji ukazującej obrazy wydarzeń, ważnych osób i dat mogliśmy zatrzymać się na czterech stacjach:

I Niewola, II Powstanie, III Pierwsza wojna światowa, IV Wolność.

Wiadomości przeplatane były pieśniami patriotycznymi, a o godzinie 11.11 został odśpiewany Hymn Polski. Po uroczystości grupa uczniów wraz z nauczycielem udała się na pobliski cmentarz. Uczniowie zapalili znicze na grobach walczących o Wolną Ojczyznę.

Naszą uroczystość możecie zobaczyć tutaj: https://drive.google.com/file/d/1C1a5ocmafPaImg8c4mHYI4vZAimsAwyZ/view

Kilka chwil z naszego życia