Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

POZNAJEMY ZAWODY- KLASA 1A

W marcu klasa 1A miała przyjemność gościć rodziców z naszej klasy, którzy zaprezentowali dzieciom swoje pasjonujące zawody, które wykonują. Były to właśnie spotkania z cyklu POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY.

Pani Agnieszka, mama naszej Wandzi wykonuje zawód fryzjera. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała różne narzędzia i urządziła mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: różnego rodzaju grzebienie, szczotki, głowę treningową fryzjerską i wiele innych.  Uczniowie mieli także okazję spróbować samodzielnie czesać włosy modelom. Po tak wspaniałym spotkaniu, każdy z wielką z chęcią będzie chodził do fryzjera bądź w przyszłości także zdecyduje się na wykonywanie tego zawodu:) 

Gościliśmy również mamę naszego Wojtka, która jest pracownikiem Straży Ligi Ochrony Przyrody. Pani Natalia aktywnie działa w sekcji konnej, patroluje lasy i rezerwaty przyrody  jeżdżąc właśnie na koniu, zajmuje się szeroko pojętą ochroną środowiska. Mieliśmy okazję posłuchać o ciekawostkach działalności w LOP, która jest nie tylko pracą, ale również wielkim hobby Pani Natalii. Dzięki wspaniałej prezentacji multimedialnej, poznaliśmy konie (ich imiona), które patrolują lasy, ale także mieliśmy możliwość na żywo zobaczyć mundur strażnika i elementy umundurowania. Byliśmy zachwyceni przeprowadzoną lekcją, doceniamy zapał, zaangażowanie i osiągnięcia mamy Wojtka:) Spotkanie było bardzo inspirujące, mamy w klasie wielu chętnych, którzy w przyszłości zamierzają wstąpić w szeregi LOP:)

Tata naszego Michała jest pracownikiem 31 Bazy Lotniczej, jest żołnierzem przygotowanym do obrony naszego kraju, w pełnym znaczeniu tych słów. Spotkanie w klasie zapoczątkowała krótka prelekcja, podczas której Pan Tomasz wspólnie z drugim naszym gościem, żołnierzem tej samej Bazy Lotniczej, przedstawił dzieciom rolę i zadania polskiego wojska. Dzieci mogły poznać specyfikę tego odpowiedzialnego zawodu, wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści, iż żołnierze nie tylko chronią naszej ojczyzny, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych, biorą udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju. Była to również okazja do zaprezentowania sprzętu wojskowego, hełmów, masek przeciwgazowych, kamizelek kuloodpornych czy też przyrządów obserwacyjnych. Uczniowie zobaczyli na żywo, jak wygląda umundurowanie żołnierza, jakie jest podstawowe wyposażenie żołnierskie na misjach, jak przetrwać w warunkach poligonowych. O bardzo dużym zainteresowaniu świadczyła liczba zadawanych przez dzieci pytań. Po takim doświadczeniu, wielu chłopców, ale i niejedna dziewczynka marzy o służbie wojskowej:)

Serdecznie dziękujemy NASZYM GOŚCIOM, KOCHANYM RODZICOM- Pani Agnieszce, Pani Natalii oraz Panu Tomaszowi, za wspólnie spędzony czas, za zaangażowanie i chęć podzielenia się z nami swoją wiedzą i pasją z racji wykonywanego zawodu. Życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej:)

Dzieci z klasy 1A wraz z wychowawcą

Kilka chwil z naszego życia