Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Rozwijanie pasji i talentów uczniowskich w klasie 2A

„Jeździectwo jest pięknym sportem i może być uznane za sztukę, na której wyżyny chciałbyś się wznieść. Dostąpić tego może jednak ten, kto z całym zrozumieniem wniknie w psychikę konia i kto nie siłą, ale wyczuciem osiągnie z nim porozumienie” – Wilhelm Museler

ROZWIJANIE PASJI I TALENTÓW UCZNIOWSKICH W KLASIE 2A

Dnia 13 września mieliśmy zaszczyt gościć w naszej klasie kuzynkę naszej Gabrysi- Panią Kornelię, która opowiedziała nam o swojej pasji, jaką jest jeździectwo konne. Była to lekcja bardzo ciekawa i pouczająca, ponieważ uświadomiła nam także, że konie to nie tylko mądre, ale również wrażliwe zwierzęta, do których należy podchodzić z delikatnością i odpowiednim podejściem. Dowiedzieliśmy się, że konie znakomicie wyczuwają nastrój człowieka, a czerpanie kontaktu z końmi to czysta radość. Należy jednak przestrzegać odpowiednich zasad, aby zarówno człowiek, jak i koń czuli się bezpiecznie w swoim towarzystwie. Jazda konna może być cudowną przygodą, a kontakt z końmi czymś, do czego już zawsze będziemy dążyli. Aby tak się stało, warto wiedzieć, jak się zachowywać bezpiecznie. Pani Kornelia zaprezentowała nam również z czego składa się strój jeździecki, obowiązkowe elementy garderoby oraz akcesoria do pielęgnacji koni (szczotki, zgrzebło).  

Pani Kornelio!

Serdecznie dziękujemy za tak owocną lekcję, wiemy już, że warto uczyć się jazdy konnej, jaki powinien być profesjonalny trener i ile pracy trzeba włożyć w rozwijanie tej pięknej pasji, gdzie miłość do koni i jazdy konnej jest naturalnym uczuciem u wielu osób.

KLASA 2A

WRAZ Z WYCHOWAWCĄ

Kilka chwil z naszego życia