Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Spotkanie z mitami słowiańskimi

Zasłuchani i zauroczeni opowieścią uczniowie, zaskoczyli swoje polonistki. Okazuje się, że piątoklasiści nadal lubią, gdy ktoś im opowiada ciekawe historie. Tym razem odwiedziła nas pani Agnieszka Podemska, by przybliżyć mity słowiańskie. Uczniowie byli już po lekturze mitów greckich, więc z ogromną ciekawością czekali na spotkanie z panią Agnieszką.  Dzieci z uwagą słuchały o powstaniu świata, kłótniach dwóch braci Peruna i Welesa, o stworzeniu człowieka, Wodnikach, Marzannie, Południcy, Mokoszy i innych tajemniczych stworzeniach.  Część uczniów została po lekcjach, by dopytać panią Agnieszkę o jej ulubione mity i powody zainteresowania tą tematyką. Uczniowie otrzymali również wskazówki, z jakiej literatury warto skorzystać by poznać mity Słowian.

Kilka chwil z naszego życia