Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Światowy Dzień Pluszowego Misia

       Światowy Dzień Pluszowego Misia – dzień ten został ustanowiony  25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Pluszowy miś to zabawka towarzysząca dzieciom przez długie lata. To Przytulanka, która jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, rozśmiesza i pociesza w smutku, pomaga zasypiać. Im starszy miś, tym więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu.

   24 listopada bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas I-III. Dzieci poznały historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki. Z prezentacji multimedialnej dowiedziały się o historii Pluszowego Misia sięgającej 1902 roku. Zobaczyły   kolekcję książek i filmów dostępnych w bibliotece szkolnej, w których bohaterami są różne misie oraz misie wykonane przez dzieci. Z wielkim zainteresowaniem również wysłuchały opowiadania pt. Opowieść o brzydkim misiu ,którego pokochała niewidoma dziewczynka. Nasi mili goście poznali również historię o misiu p. Ani oraz p. Zosi, które je bardzo zaciekawiły. Na koniec spotkania wszyscy bawili się w rytm piosenki Pokochaj pluszowego misia.

  Świętowanie Dnia Misia miało na celu popularyzację biblioteki w środowisku szkolnym oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Koniecznie zajrzyjcie do Galerii – znajdziecie tam pełną fotorelację

Kilka chwil z naszego życia