Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Światowy Dzień Pszczół

W klasie 1d obchodziliśmy niedawno Światowy Dzień Pszczół. Święto to wypada 20 maja. Jest to doskonała okazja do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów. Nasza klasa poznała bardzo dokładnie życie małych przyjaciół człowieka: oglądaliśmy filmy edukacyjne i wyszukiwaliśmy różnego rodzaju ciekawostki, a także własnoręcznie wykonaliśmy pszczółki w ramach zajęć plastyczno-technicznych. Wielu uczniów z naszej klasy zaangażowało się w stworzenie plakatów na temat tych małych stworzeń. Efekty tej działalności mogła podziwiać cała społeczność szkolna, ponieważ powstała piękna wystawa! Apelujemy do wszystkich, aby chronić pszczoły! My już wiemy, że jest to bardzo ważne i chcemy, aby wiedzieli o tym też inni!

Klasa 1d z wychowawczynią

Kilka chwil z naszego życia