Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

SZKOLNE ZAWODY NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM im. GRZEGORZA NOWAKA

W dniach 18-19.04.2024r. w naszej szkole Szkolne Zawody na Ergometrze Wioślarskim im. Grzegorza Nowaka. W zmaganiach wzięło udział 248 zawodników. Gość specjalnym, był nasz nauczyciel, olimpijczyk, brązowy medalista z Moskwy 1980 w wioślarstwie Grzegorz Nowak. Rozdano 144 medale w 32 kategoriach zarówno indywidualnych, jak i drużynowych – dwójkach wioślarskich. Młodsi zawodnicy startowali na dystansie 100m, natomiast starsi na dystansie 200m i 100m. W klasach 1-3 po eliminacjach były biegi finałowe o medale, natomiast starsi uczniowie walczyli najpierw na dystansie 200m, a następnie na 100m. Zsumowane czasy dały rezultat. Kto miał najniższy czas zajmował miejsce na podium. Zmagania na 7 ergometrach były niezwykle zacięte i emocjonujące. Były łzy szczęścia, wzruszenia, ale przede wszystkim wspaniała sportowa i radosna zabawa na tym nietypowym sprzęcie sportowym. Nasi najmłodsi dawali z siebie maksimum możliwości. Z podziwem patrzyliśmy jak walczą o najlepszą pozycję i medale. Jesteśmy dumni z postawy wszystkich zawodników. Dziękujemy wszystkim Zawodnikom, Ich Nauczycielom za obecność i wspólną dobrą zabawę i zacieśnianie wzajemnej współpracy. Dziękujemy serdecznie Dyrekcji, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 35, zarządowi PSM w Poznaniu za wsparcie finansowe nagród i medali. Również jesteśmy wdzięczni za dotychczasową współpracę z Klubem Wioślarskim Posnania w Poznaniu oraz za wypożyczenie sprzętu na zawody.

Organizatorzy

Kilka chwil z naszego życia