Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Uczniowie SP35 Złotymi Medalistami Mistrzostw Polski w koszykówce!!!

Miło nam poinformować, że uczniowie SP35 – Alan Chojnacki oraz Stanisław Kostrzewa wraz z trenerką Pauliną Drop wygrali Mistrzostwa Polski w Koszykówce do lat 13. Reprezentanci klubu MKK PYRA Poznań wrócili do Poznania ze złotymi medalami. Turniej finałowy odbywał się w dniach 31.05- 4.06.2023 w Radomiu. Zawodnicy wygrali wszystkie 5 spotkań podczas turnieju, a w finale zmierzyli się z zespołem z Twarde Pierniki Toruń pokonując go wynikiem 80:67.

Ponadto Alan Chojnacki został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) całego turnieju finałowego. Ogromnie gratulujemy. Wielkie gratulacje dla całego zespołu i Pani trener Pauliny Drop. Cała społeczność SP35 gorąco dopingowała chłopakom podczas ich zmagań w Radomiu. Oglądaliśmy wszystkie mecze na żywo, a rodzice wspierali chłopców głośnym dopingiem w Radomiu. Jesteśmy z nich ogromnie dumni!

O wybitnych osiągnięciach chłopców można przeczytać w Głosie Wielkopolskim: https://gloswielkopolski.pl/mlodzi-koszykarze-pyry-mistrzem-polski-do-lat-13-niepokonani-poznaniacy-zgarneli-trzy-nagrody-indywidualne-i-mogli-liczyc-na/ar/c2-17604259 oraz na portalu poznan.pl https://www.poznan.pl/mim/sport/news/mkk-pyra-poznan-mistrzem-polski-po-14-latach,205926.html?fbclid=IwAR3MvFCxBd4h3WCAsdzq-9bFrSVzdBFAMBnRzjNtROU2jgzWeFf5XRX_dLI

Kilka chwil z naszego życia