Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Uroczystość Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

30 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wydarzeniu Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Spotkanie uświetnili uczniowie starszych klas, którzy przygotowali przedstawienie pt. Baśniolandia oraz szkolny zespół muzyczny Elbows King, który zaprezentował dwa utwory muzyczne. Zgromadzeni najpierw przenieśli się do świata bajek i baśni. Poznali wiele magicznych postaci, które bardzo szybko rozpoznali. Każda z nich zaprezentowała się na scenie z książką, by pokazać pierwszoklasistom, jak magiczne mogą być spotkania z bohaterami książek. Następnie odbyło się uroczyste przyrzeczenie:

Po nim, każdy uczeń został pasowany na czytelnika i otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Nie zapomnieliśmy też o uczniach, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości – każdy z nich, dzięki uprzejmości Rady Rodziców, otrzymał drobną słodką przekąskę.

Kilka chwil z naszego życia