Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Warsztaty z dietetykiem

 „Co zamiast cukru? Słodkie zamienniki”

W kwietniu uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w naszej szkole w warsztatach z dietetykiem, który odsłaniał przed nimi tajniki zdrowego stylu życia. Uczniowie poznali rolę cukru w organizmie i konsekwencje jego nadmiernego spożycia. Wspólnie poszukiwali bardziej i mniej oczywistych źródeł cukru w diecie oraz sposobów na jego ograniczenie. Przedstawione zostały informacje dotyczące zamienników cukru i sposobów na ich wykorzystanie. Była też możliwość spróbowania niektórych substancji słodzących oraz przygotowanie i degustacja potraw z ich użyciem. Podczas zajęć połączono część edukacyjną i kulinarną, które cieszyły się dużym zaangażowaniem uczestników, co możemy zaobserwować na zdjęciach.

Kilka chwil z naszego życia