Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Wędrówki po Polsce w klasie 1A

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, klasa 1A rozpoczęła wędrówki po Polsce. Zrodził się pomysł, aby stworzyć nasz pierwszy lapbook, którego tematem przewodnim będzie Polska i jej elementy charakterystyczne, takie jak środowisko przyrodnicze, tradycje, zabytki kultury i historii, osiągnięcia polskiej nauki. Lapbook to tzw. książka na kolanach. Na karcie bristolu bądź innych posklejanych kartach w większym formacie, pisaliśmy i naklejaliśmy różne ciekawostki o naszym kraju. Temat jest szeroki, począwszy od naszej flagi, mapy Polski, godła, kończywszy na rzekach, miastach, znanych postaciach, piłkarzach, ulubionych potrawach, wszystko to, co kojarzy nam się z Polską. Zadaniem dzieci było wyszukanie w domu na przykład: wycinek z gazet, pocztówek, wydrukowanych zdjęć i informacji z Internetu. Na karcie papieru tworzyliśmy papierowe kieszonki, w których umieszczaliśmy ciekawe informacje, obrazki, zdjęcia. Była to forma większego plakatu, jednak bardziej pomysłowa, wymagająca większej pracy dziecka. Praca w grupach pozwoliła urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nasza nauka nabrała praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu, stworzyło uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności. Efektem naszej pracy była piękna wystawa lapbooków, które zdobiły hol główny naszej szkoły i mogła podziwiać cała społeczność szkolna. Pierwszaki wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością przy wykonywaniu swojej pracy.

Wielkie brawa dla klasy 1A  !!!

Kilka chwil z naszego życia