Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Wiosenne doświadczenia z jajem

W kwietniu klasa 1A odwiedziła Wydział Fizyki UAM. Wzięła udział w warsztatach o nazwie „Wiosenne doświadczenia z jajem”. Pokaz z jajem w roli głównej był interesujący zarówno pod względem praktycznym, jak i teoretycznym, gdzie dzieci mogły wysłuchać ciekawego wykładu profesora uczelni na temat tego, czy fizyka musi być nudna i trudna, a jajko delikatne i kruche. Dzieci przekonały się, że nie. Dowiedziały się, że jajo jest ogniotrwałe, a zanurzone w occie staje się miękkie i skaczące jak piłka kauczukowa, także tego, że jajo kurze potrafi z powodzeniem udźwignąć w pionowym nacisku nawet 150 kilogramów. Wszyscy wróciliśmy zachwyceni, z głowami pełnymi inspiracji i pomysłów oraz z zapałem do tworzenia rzeczy wielkich i niesamowitych!!!

Kilka chwil z naszego życia