Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Wiosna! Wiosna! Wiosna!

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.  Klasy 1A i 1D z radością powitały wiosnę. Było wesoło i kolorowo.  Najpierw poznaliśmy tradycje związane z obchodami pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Następnie wykonaliśmy kolorowe wiosenne opaski i  udaliśmy się na spacer do pobliskiego lasu w celu poszukiwania oznak wiosny i przywitania naszej pięknej  wiosenki! W ten sposób wyraziliśmy radość z nadejścia nowej pory roku. Mamy nadzieję, że zagości ona u nas na dobre!

Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z Zespołem Downa. Data 21 marca nie jest przypadkowa. To właśnie w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa mają 3 chromosomy. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary”. Tego dnia uczniowie przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji i mieli ubrane skarpetki „nie do pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem tolerancji, szacunku i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Kilka chwil z naszego życia