Szkoła Podstawowa nr 35 im. Władysława Łokietka w Poznaniu

Wycieczka do Kruszwicy

Dnia 19 maja klasy 1A i 1 D wybrały się na wycieczkę do Kruszwicy, historycznego miasta-legendarnej stolicy Polski.  Wcześniej, w szkole, dzieci poznały legendę o Królu Popielu i w ramach  podsumowania wiadomości pojawił się pomysł, aby zwiedzić to piękne i urokliwe miasteczko. Ważnym punktem wycieczki było wejście na Mysią Wieżę, która jest naprawdę wysoka:) Wszyscy wytrwale i bez lęku weszli na sam szczyt wieży, z której zobaczyliśmy wspaniałą panoramę miasta, urokliwy widok Gopła, półwyspu i może jeszcze ślad miejsca, gdzie zaczęła się Polska. Niezwykle ciekawa okazała się także wizyta w Muzeum Dziedzictwa w Parku 1000-lecia na wystawie historyczno-przyrodniczej Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Poznaliśmy tam między innymi wygląd kruszwickiego zamku, a także przedstawicieli fauny zamieszkujących Półwysep Rzępowski. Kilka gatunków ptaków mieliśmy okazję obserwować podczas rejsu statkiem wycieczkowym „Rusałka” po jeziorze Gopło, gdzie podziwialiśmy piękno okolicznej przyrody. Chwilę relaksu dał nam również spacer wokół Mysiej Wieży. W tym dniu humory dopisywały wszystkim uczestnikom tego wyjazdu. Wróciliśmy zmęczeni, ale zachwyceni!!!

Kilka chwil z naszego życia